« Lipanj 2021 »

O školi

U našoj je školi 16 razrednih odjeljenja. Nastava se održava samo u jutarnjoj smjeni koja počinje u 8,00 sati, a završava nakon 6. sata (13,10 h) odnosno 7. sata (14,00 h).

Naša škola ima i Glazbeni odjel (osnovna glazbena škola), nastava se održava u pravilu poslijepodne, a pohađa ju više od 120 učenika. Instrumenti koji se uče svirati u glazbenim odjelima jesu: klavir, harmonika, gitara, klarinet i saksofon. Glazbeni odjeli koriste vlastite prostore (kabinete i učionica solfeggija) u potkrovlju zgrade, a područni odjel prostore osnovne škole u Žminju.

Naša škola se sastoji od glavne zgrade, pomoćne zgrade i područne škole Mondelako u kojoj ove školske godine nema razrednog odjela.

U glavnoj zgradi su specijalizirane učionice za nastavu:

• hrvatskog jezika,
  • likovne kulture,
  • glazbene kulture,
  • matematike i tehničke kulture,
  • biologije i kemije, fizike,
  • geografije i povijesti,
  • vjeronauka.

U istoj zgradi se nalazi:

• školska knjižnica,
  • produženi boravak,
  • dvorana za tjelesnu i zdravstvenu kulturu.

Tijekom rujna i listopada nastava TZK odvija se na vanjskim terenima (sportski tereni kod stare željezničke postaje), a tijekom svibnja i lipnja na gradskom bazenu „Delfin“

Razredna nastava održava se također u glavnoj školskoj zgradi. U istoj zgradi se nalazi školska kuhinja sa blagovaonicom.

Učionica za nastavu informatike nalazi se u zgradi udaljenoj od matične tridesetak metara.