Istarski komorni orkestar
Autor: Zoran Njegovan, 25. 4. 2024.

Učenici Glazbenog odjela imali su jedinstvenu priliku poslušati još jedan u nizu edukativnih koncerata Glazbenog poučka održanog dana 24. travnja u MMC-u. Uživali smo tako u izvedbi Karnevala životinja Camille Saint-Saënsa. Tijekom skladbe, dozom humora, zanimljivim opisima i animacijama vodio nas je narator Ivan Hrastovčak. Učenici su tako upoznali stavke - Uvod i kraljevski marš lava, Kokoške i pilići, Mazge, Kornjače, Slon, Klokani, Akvarij, Dugouhe ličnosti, Kukavica na kraju šume, Ptice, Pijanisti, Fosili, Labud i Finale. Za klavirom bile su pijanistice Valentina Božac i Slađana Aćimović, na flauti Samanta Stell, na klarinetu Rudi Ferenac, u dionicama violine Norbert Kurunci i Mia Marenić, na violi Liuba Zuraeva, na violončelu Fabio Jurić, na kontrabasu Sandro Peročević te na udaraljkama Vedran Vojnić. Orkestrom je ravnao dirigent Petar Matošević.

Istarski komorni orkestar kao jedini sastav takve vrste u široj okolici, nastao je sa željom dugoročnog susretanja i muziciranja na visokoj razini a aktivnom prezentacijom domaćoj, ali i stranoj publici. Posebno smo ponosni što u ovom jedinstvenom orkestru sudjeluju i naši učitelji Valentina i Rudi, a projektom rukovodi uz dirigentsku palicu naš učitelj Petar. Puno uspjeha u daljnjem muziciranju i promicanju klasične glazbe u našoj Istri!