Obavijest - JAVNI POZIV - pomočnici u nastavi
Autor: Bojan Burić, 18. 8. 2023.

Osnovna škola Vladimira Nazora

Scuola elementare "Vladimir Nazor"

Rovinj-Rovigno

KLASA: 112-01/23-01/3

URBROJ: 2171-1-17-23-1

Rovinj - Rovigno, 18. kolovoza 2023.

za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju

U sklopu projekta „PUNa torba zajedništva I.“ koji se provodi u okviru instrumenta  „Osiguravanje pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama, faza VI.“ temeljem poziva SF.2.4.06.01. Europskog socijalnog fonda plus u sklopu Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2021.-2027.,

Osnovna škola Vladimira Nazora -Scuola elementare "Vladimir Nazor" Rovinj-Rovigno kao nositelj projekta raspisuje

za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju

Radno mjesto:  POMOĆNIK/CA U NASTAVI

Broj traženih osoba: 5

Mjesto rada:     OŠ Vladimira Nazora -SE "Vladimir Nazor" Rovinj-Rovigno

R.br.

Naziv škole i sjedište

Razred 2023/2024

Traži se uključivanje:

Broj sati tjedno

1.

2. OŠ

2.

2. OŠ

3.

6. OŠ

4.

6. OŠ

5.

8. OŠ

pomoćnika u nastavi za jednog učenika

• Vrsta ugovora: ugovor o radu na određeno vrijeme za školsku godinu 2023/2024.

UVJETI:

• minimalno četverogodišnje srednjoškolsko obrazovanje,
  • nepostojanje zapreka za zasnivanje radnog odnosa u školskoj ustanovi iz članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi NN broj: 87/08, 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12, 16/12, 126/12, 94/13, 152/14, 7/17, 68/18, 98/19, 64/20,151/22),
  • završeno osposobljavanje i stečena djelomična kvalifikacija za pomoćnika u nastavi.

OPIS POSLOVA:

Osnovna je zadaća pomoćnika u nastavi pružati neposrednu podršku učeniku s teškoćama u razvoju tijekom boravka u školi i izvanučioničkim aktivnostima. Poslovi pomoćnika u nastavi su: potpora u komunikaciji i socijalnoj uključenosti, potpora u kretanju, potpora pri uzimanju hrane i pića, potpora u obavljanju higijenskih potreba, potpora u obavljanju školskih aktivnosti i zadataka, suradnja s radnicima škole te vršnjacima učenika u razredu, što podrazumijeva razmjenu informacija potrebnu za praćenje i unapređivanje rada s učenikom.

S odabranim/om kandidatom/kandidatkinjom za pomoćnika u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju sklopit će se pisani ugovor o radu u trajanju od rujna 2023. godine do lipnja 2024. godine kojim će se definirati međusobna prava i obveze.

U prijavi na poziv kandidat/kandidatkinja treba navesti osobne podatke (ime i prezime, adresu stanovanja, broj telefona i mobitela) te sve tražene priloge.

Uz prijavu kandidat/kandidatkinja dužni su priložiti sljedeće dokumente u izvorniku ili preslici:

• dokaz o odgovarajućem stupnju obrazovanja (presliku diplome ili potvrdu o stečenoj stručnoj spremi),
  • dokaz o hrvatskom državljanstvu (presliku osobne iskaznice ili domovnice),
  • životopis,
  • rodni list,
  • uvjerenje o nekažnjavanju ne starije od 30 dana od dana objave javnog poziva,
  • elektronički ispis radne knjižice,
  • potvrdu ili certifikat o završenom programu edukacije za poslove pomoćnika u nastavi u minimalnom trajanju od 20 sati ukoliko je kandidat završio edukaciju.

Isprave se prilažu u neovjerenoj preslici, a prije sklapanja pisanog ugovora kandidat/kandidatkinja će priložiti izvornik.

Natjecati se mogu kandidati oba spola, sukladno članku 13. Zakona o ravnopravnosti spolova.

Rok za podnošenje prijava na javni poziv je zaključno s 28. kolovoza 2023. godine.

Pisane prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta iz javnog poziva podnose se predaju osobnom dostavom na adresu Škole.

Prijavu je potrebno dostaviti s naznakom „Javni poziv za obavljanje poslova pomoćnika u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju“.

Potpunom prijavom smatra se ona koja sadrži sve podatke i priloge navedene u javnom pozivu te koja je vlastoručno potpisana.

Nepravodobne i nepotpune prijave neće biti razmatrane.

Natjecati se mogu i kandidati/kandidatkinje koji nemaju završen program edukacije za poslove pomoćnika u nastavi u minimalnom trajanju od 20 sati uz uvjet da isti završe prije početka rada. Svi izabrani kandidati obvezni su savladati program edukacije pomoćnika prije početka rada.

Edukaciju će organizirati Grad Poreč-Parenzo, a o mjestu, datumu i vremenu edukacije kandidati će biti pravovremeno obaviješteni.

Kandidati koji su već završili program edukacije za poslove PUN/SKP trebaju dostaviti potvrdu kojom to dokazuju, te nisu obavezni pohađati edukaciju.

Zainteresirani za zaposlenje u više škola dostavljaju sve dokumente u sve škole, a u prijavi trebaju navesti škole po redoslijedu interesa.

Radni odnos sa školom će se zasnivati nakon provedenog selekcijskog postupka koje provodi odabrana škola.

Bojan Burić, prof.